Paskaita – diskusija apie stresą Bijūnuose

Bijūnų daugiafunkciniame centre 2019 m. sausio 25 d. buvo organizuotas renginys skirtas širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų prevencinei programai vykdyti.

Lektorė psichologė A.Jakonienė supažindino klausytojus kaip stresas įtakoja širdies kraujagyslių ligų ir diabeto atsiradimą. Žmogus, kuriam nesvetimas savikontrolės įgūdis, prieš pasielgdamas vienaip ar kitaip pirmiausia pagalvos apie galimas pasekmes, tačiau nesant šio įgūdžio net „savo kailiu“ pajutęs netikusio sprendimo padarinius, dažnai nepadaro tinkamų išvadų, o kartais, atvirkščiai, įtvirtinami neteisingi įgūdžiai.

Rizikos veiksnių analizėje labai svarbų vaidmenį atlieka kritinis mąstymas t.y. gebėjimas analizuoti informaciją, savo ir kitų patyrimą. Kiekviena karta padaro begales asmeninių ir  socialinių klaidų, todėl nėra prasmės klaidų kartoti iš naujo, nors kai kada pajusti „savo kailiu“ rizikos veiksnio poveikį psichine prasme yra sveika.

Taip pat labai svarbu mokėti įveikti stresą. Gebėjimas identifikuoti rizikos veiksnius, iššaukiančius stresą padės ne tik jį prognozuoti, bet ir jo išvengti. Bijūnų bendruomenės nariai aktyviai dalyvavo diskusijoje, pateikė juos dominančius klausimus. Lektorė išsamiai atsakė, pailiustruodama pavyzdžiais iš gyvenimo ir savo praktinės darbinės patirties.

Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija