Paskaita apie rūkymo žalą Paluknio Medeinos gimnazijoje

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena yra gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo tabako sukeltų ligų kas 6,5 sekundės pasaulyje miršta žmogus. Nuo rūkymo sukeltų ligų pasaulyje kasmet miršta apie 1,3 mln. žmonių, Lietuvoje – 1,3 tūkst. Europoje rūkymas sukelia 83 proc. plaučių vėžio susirgimų.

Tabako dūmai – 4000 chemikalų „kokteilis“, į kurio sudėtį įeina amoniakas (naudojamas balinimo priemonių ir tualetų valiklių gamyboje), formaldehidas (naudojamas mirusiųjų balzamavimui), arsenas (žinomas kaip žiurkių nuodai) ir cianido vandenilis (žiauriausioms žmonijos istorijoje egzekucijoms naudojamos dujos).

Paluknio Medeinos gimnazijos penktokai lapkričio 30 dieną išklausė visuomenės sveikatos priežiūros specialistės paskaitą apie rūkymą, jo žalą, pasyvų rūkymą ir kt. Mokiniai labai įdėmiai klausė ir diskutavo paskaitos metu , jog nepastebėjo kaip pamokos laikas beigėsi.

Pradedant prevenciją nuo mažesniųjų, pakeisime jų ateitį….

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Garbotovič