Pasaulinės rankų higienos dienos minėjimas

Asmens higiena – tai turimų žinių ir taisyklių visuma, kuri padeda saugoti bei stiprinti sveikatą, o ankstyvasis  higieninis ugdymas yra itin svarbus vaiko sveikatos palaikymui ir stiprinimui.

Kad vaikams netruktų žinių apie asmens higieną, jos svarbą, kad jie įsisąmonintų, jog tai yra vienas elementariausių ir efektyviausių būdų apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų, Paluknio lopšelyje – darželyje  vedamos praktinės pamokėlės apie burnos bei rankų higieną.  Pamokėlių metu buvo naudojama profilaktinė higienos priemonė „Bakterijų milteliai”, kurie imituoja ant rankų esančius nešvarumus, nėra pastebimi plika akimi, tik pašvietus specialiu žibintuvėliu. O juos sunaikinti galima tik kruopščiai plaunant rankytes tekančiu vandeniu ir muilu.  Ugdant burnos higieną, mažesniesiems buvo skaitoma pasaka apie „Bakteriuką ir Ėduoniuką”. Mokomoji prevencinė priemonė – dantų muliažas ir dantų šepetėlis, panaudoti vaikų mokymams, kaip taisyklingai valyti dantukus, kaip juos prižiūrėti.

Minint Pasaulinę rankų higienos dieną , gegužės 10-ą dieną ,Paluknio lopšelio – darželio ugdytiniai pakartojo asmens higienos turimas žinias , darė praktines užduotėles ir ant balionų piešė savo rankytes.

Vaikui svarbu leisti suprasti, jog būti švariam – reiškia būti sveikam.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jolanta Garbotovič