Noriu augti sveikas

   Pagrindinės vaikų mitybos problemos yra tos, kad vaikai valgo per mažai daržovių, vartoja greitai pagaminamą maistą, saldžius ir riebius užkandžius, saldikliais pasaldintus gėrimus ir nesilaiko mitybos režimo (nepusryčiauja).

   Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja palaikyti optimalų svorį ir kasdien pakankamai suvalgyti šviežių vaisių ir daržovių, pilno grūdo produktų ar bulvių, rinktis liesą mėsą bei vengti maisto, kurio sudėtyje daug sočiųjų riebalų rūgščių, trans-riebalų rūgščių, daug pridėtinio cukraus ar druskos. Taip pat yra svarbu maitintis reguliariai ir įvairiai, nes tuomet labiau tikėtina, kad augančio vaiko organizmo poreikiai bus patenkinti ir sumažės ligų rizika.

   Mitybos įpročius būtina formuoti ankstyvame amžiuje, kad vaikas užaugtų sveikas ir harmoningai išsivystęs, o tapęs suaugusiu žmogumi gyventų sveiką ir produktyvų gyvenimą.

   Todėl gruodžio 18 dieną Lentvario lopšelio – darželio „Šilas“ priešmokyklinės „Skruzdėliukų” grupės ir Vilniaus lopšelio-darželio „Žibutė” priešmokyklinės „Kregždučių” grupės ugdytiniai susijungė į nuotolinę viktoriną „Noriu augti sveikas”. Vaikai kartu su organizatorėmis visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Rasa Šlikiene ir socialine pedagoge Rita Vadokliene aptarė sveikos mitybos piramidę, minė mįsles, atliko praktines ir kūrybines užduotis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Rasa Šlikienė