Minėta Pasaulinė širdies diena

2018 rugsėjo 24 -28 dienomis, minint Pasaulinę širdies dieną, Trakų savivaldybės VSB vykdė renginius „Sveikatos palapinė“ Lentvaryje, Rūdiškėse, Trakuose.

Apie įvyksiančius renginius buvo paskelbta iš anksto. Ypač akcentavome, kad bus nemokamai atliekamas cholesterolio ir cukraus kiekio nustatymas kraujyje.  Nuo pat ryto 9 val. Lentvaryje prie parapijos namų, Rūdiškėse  seniūnijos patalpose  ir Trakuose prie kultūros rūmų rinkosi žmonės, ypač domėjosi galimybe nemokamai išsitirti kraują.

Trakų rajono visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje darbuotojos matavo kraujospūdį, atliko svėrimą kūno masės analizatoriumi, kuris parodo ne tik kūno svorį, bet ir kūno masės indeksą, raumenų ir riebalų pasiskirstymą, suvartojamų kalorijų kiekį. Visuomenės sveikatos specialistės dalyvius skatino būti fiziškai aktyviais, aiškino apie  ligų profilaktiką, bei galimybę pasinaudoti nemokamai šalyje vykdomomis prevencinėmis programomis, kurios skirtos tam, kad kuo anksčiau būtų diagnozuotos ligos arba užkirstas joms kelias. Buvo dalinamos atmintinės, mokoma pirmosios pagalbos teikimo elementų nelaimingų atsitikimų atvejais, aiškinama apie defibriliatoriaus, širdies veiklai atstatyti, panaudojimo taisykles, demonstruojamas jo veikimas.

Rūdiškėse moterys mokėsi šiaurietiško ėjimo technikos, aiškinosi apie šio ėjimo poveikį organizmui.

Šiuose  sveikatos raštingumo renginiuose dalyvavo apie 120 žmonių. Atlikta 80 tyrimų cholesteroliui ir gliukozei kraujyje nustatyti.

Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija