Lapkričio 8-oji − Europos sveikos mitybos diena

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo sveikos gyvensenos bei mitybos.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad gausus sočiųjų riebalų rūgščių vartojimas gali būti vienas iš kraujotakos sistemos ligų rizikos veiksnių, o mityba, atitinkanti rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas, kaip ir tinkamų bei palankių sveikatai maisto produktų gamyba ir vartojimas, gali padėti išvengti su mityba susijusių lėtinių neinfekcinių ligų. Įrodyta, kad išsivysčiusiose šalyse sergamumą ir mirtingumą nuo piktybinių navikų 20-50 proc. sąlygoja mitybos ypatumai.

Lapkričio 8-ąją dieną Plauknio Longino Komolovskio gimnazijoje įvyko renginys paminėti EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENĄ.

Per pirmąją pamoką pradinukai susirinko aktų salėje, kur prisiminė ir įtvirtino savo žinias apie sveiką mitybą , jos principus ir kas tai yra maisto pasirinkimo piramidė . Žaidė žaidimus , kur turėjo atskirti sveiką maistą nuo nesveiko ir paaiškinti kodėl.. Vyko maisto degustacija, užrištomis akimis mokiniai turėjo atspėti ką jie valgo ir apibūdinti koks tai maistas : sūrus, rūgštus, kartus ar saldžiarūgštis, taip pat sveikas ar ne.

Nulinukai suruošė tėveliams koncertą apie daržoves, dainavo daineles ir klausė pasakos apie daržovių barnį kas sveikesnis ir svarbesnis. Kartu su tėveliais spaudė sultis ir degustavo sveikuoliškus sausainius ir blynelius. Tėveliai turėjo galimybę pamatuoti krajo spaudimą ir pasisverti su kūno masės analizatoriumi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Garbotovič