Kviečiame dalyvauti nemokamoje Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinėje programoje

Širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo ir vis dar yra pagrindinė mirties priežastis. Tam, kad mirčių skaičius sumažėtų, ypač svarbi ligų prevencija.

Pakankamai seniai žinoma, kad per 50 proc. žmogaus sveikatos priklauso nuo jo gyvenimo būdo, įpročių. Rūpintis žmogaus sveikata yra ne tik valstybės prioritetas, bet ir kiekvieno asmeninė pareiga. Širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui ypač didelę reikšmę turi: netinkama mityba, per mažas fizinis aktyvumas, nesaikingas alkoholio vartojimas, rūkymas, antsvoris, lėtinės ligos, tokios kaip cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija ir psichinis bei socialinis stresas. Tarptautinė patirtis rodo, kad, skyrus reikiamą dėmesį sveikatai, o ypač prevencijai, ir pakeitus žmogaus gyvenimo būdą, galima pagerinti sveikatą ir taip sumažinti sergamumą.

Trakų visuomenės sveikatos biuras nuo 2020 m. rugsėjo 16 d. pradės vykdyti nemokamą Širdies ir kraujagyslių ligų sveikatos stiprinimo programą. Tai yra šviečiamoji-mokomoji programa, padedanti žmonėms gyventi sveikiau.

Programos dalyviams numatomi 6 teoriniai ir praktiniai užsiėmimai šiomis temomis:

  • Širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto rizikos veiksniai, jų įtaka sveikatai, ligų komplikacijos ir prevencijos būdai.
  • Mitybos įtaka širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui ir prevencijai (sveikos mitybos principai, kūno masės indekso ir juosmens apimties matavimo reikšmė šių ligų  prevencijai, antsvorio, nutukimo mažinimas, sveikatai palankaus maisto pasirinkimas).
  • Fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto atsiradimo prevencijai (dalyviai bus mokomi fizinio aktyvumo pratimų, kaip taisyklingai mankštintis namie ir pan.).
  • Streso valdymas (streso samprata, darbo ir poilsio planavimas, atsipalaidavimo pratimai ir kt.).

Dalyvavimas programoje yra SAVANORIŠKAS ir NEMOKAMAS. 

Užsiėmimai vyks nuo rugsėjo 16 d., kiekvieną trečiadienį 17.30 val. Trakų visuomenės sveikatos biure, Vienuolyno g. 3-52

Būtina išankstinė registracija tel. 8-694-51542 arba el. paštu ugne@trakuvsb.lt

Trakų VSB informacija