Kalanetikos fizinio aktyvumo metodo pristatymas Onuškyje

Vienas iš Trakų visuomenės sveikatos biuro veiklos uždavinių – skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, sudominant žmones, padedant pasirinkti kiekvienam tinkantį ir patinkantį būdą judėti, mankštintis. O tam, kad sužinotum ar tinka ir patinka, reikia pabandyti. Todėl biuro specialistai ieško įvairių  įdomių, naujų metodų ir kviečia gyventojus nemokamai juos išbandyti. Balandžio 24 dieną Onuškyje buvo pristatomas kalanetikos metodas.  Suplanuoti dar 3 nemokami užsiėmimai antradieniais 14.30 Onuškio D. Malinausko gimnazijoje.

Kalanetika – plastinės gimnastikos rūšis, sukurta susiejus baleto ir jogos elementus. Šie užsiėmimai skiriasi nuo kitų tuo, kad atliekant statiškus tempimo pratimus, labai veiksmingai treniruojami gilieji raumenys. Po kelių treniruočių pastebimai sutvirtėja gilusis poodinis sluoksnis, dailėja figūra: riebalai nyksta, o raumenys tvirtėja.

Pagrindinis kalanetikos užsiėmimo principas – nepakenkti organizmui. Mankštinantis nepervargstama, nealinama širdis ir sąnariai – krūvis tenka ne visam organizmui, o tam tikroms raumenų grupėms. Treniruotėje nėra jokių choreografinių triukų, šuoliukų, staigių judesių, kuriuos atliekant iškyla grėsmė patempti raumenis. Mankštinantis „nepatogiose“ pozose treniruojami sunkiai pasiekiami, dažniausiai anksčiau neatrasti raumenys.

Ši mankšta tinka visiems, ypač tiems kurie nemėgsta aktyvių treniruočių ar didelį antsvorį turintiems žmonėms, kurie negali užsiiminėti aerobika ar nuo ryto iki vakaro prakaituoti treniruoklių salėje. Pratimai tinka įvairiausio amžiaus žmonėms, nes juos daryti nereikia didelių pastangų.

Kalanetikos pamokos dalyviai galėjo taip pat išsitirti kūno masės analizatoriumi. Prietaisas kiekvienai dalyvei parodė kūno svorį, kūno masės indeksą, kūno ir pilvo riebalų, raumenų procentą, dienai reikalingų kalorijų kiekį.

Kviečiame pasinaudoti galimybe ir gausiai rinktis į kalanetikos pamokas Onuškyje.

Trakų VSB informacija