Higienos įgūdžių praktiniai mokymai

Atvėsus orams padidėja pavojus susirgti peršalimo ligomis bei gripu. Siekiant apsaugoti save ir aplinkinius nuo šaltuoju metų periodu atsirandančių neigiamų aplinkos veiksnių, kurie gali paveikti sveikatą, Trakų visuomenės sveikatos biuro (Trakų VSB) specialistė primena, kad būtina laikytis asmens higienos bei dažniau plauti rankas. Tai ypač aktualu vaikams, kurie yra viena jautriausių ir pažeidžiamiausių visuomenės grupių. 

Rankomis liečiame įvairius paviršius bei daiktus, todėl ant jų lieka įvairiausių mikroorganizmų, tarp jų – ir patogeninių, kurie gali sukelti ligas.

Siekdami supažindinti vaikus su higienos svarba bei padėti formuoti tinkamus įgūdžius, Trakų VSB organizavo paskaitas–praktinius užsiėmimus vaikams apie asmens higieną.

Visą vasario mėnesį Trakų pradinės mokyklos pradinukams buvo vedamos pamokos apie asmens higieną.  Daugiau nei 320  pradinių klasių moksleivių buvo supažindinti su asmens higienos priemonėmis, buvo pateikta informacija kas tai yra higiena, buvo prisiminta ir aptarta kiek laiko, ir kelis kartus per dieną reikia valyti dantukus, kada ir kaip reikia plautis rankas, kas yra kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas.

Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija