Gegužės 31 – pasaulinė diena be tabako

Tą dieną Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras organizuoja akciją „Obuolys vietoj cigaretės“ ir pakvietė mokyklas joje dalyvauti. Į kvietimą atsiliepė:

   Onuškio Donato Malinausko gimnazija – vestibiulyje stendas ragins ,,Nerūkyk nes….“, moksleivių atlapus papuoš simbolinis ženkliukas ,,Rūkymui Ne“ , cigaretes keis sultingi ir skanūs obuoliukai. Pamokos metu bus vykdoma viktorina, demonstruojamas modelis su rūkoriaus plaučiais.

   Paluknio „Medeinos“ ir Longino Komolovskio gimnazijose 7 -11 klasių moksleiviai išgirs paskaitą apie rūkymo žalą „Nerūkyk – gyvenk sveikai“ bei išbandys interaktyvias rūkymo prevencijos priemones, cigaretes pakeis skanūs obuoliukai.

   Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje ant metro aukščio cigaretės maketo moksleiviai rašys kodėl pažada nerūkyti, vaišinsis obuoliukais.

  Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje prie įėjimo į mokyklą moksleiviai bus sugundyti skaniais obuoliais ir cigaretes išmes į šiukšliadėžę. Rašys laišką ateities kartom „Kodėl nerūkau ir tau patariu to nedaryti“

   Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos moksleiviai pertraukos metu klausys Cigaretės monologo – kokia ji klastinga, žalinga, nuodinga ir kramtys obuoliukus.

   Aukštadvario gimnazijos moksleiviams bus obuoliukais atsidėkojama už kruopštų ir nuoširdų dalyvavimą atsakant į anketos apie rūkymą klausimus, o penktokai  plačiau išklausys apie rūkimo žalą.