Europos judumo savaitė Trakuose

Kiekvienais metais rugsėjo 3 savaitę – dažniausiai 16-24 d.  vyksta 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐨𝐬 𝐣𝐮𝐝𝐮𝐦𝐨 𝐬𝐚𝐯𝐚𝐢𝐭𝐞̇, kuri yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Šiemet ši iniciatyva jau dvidešimt antrąjį kartą sujungė viso pasaulio bendruomenes. Šiomis dienomis, daugelyje organizacijų buvo primenama tvaraus judėjimo nauda ne tik gamtai, bet ir pirmiausia žmogaus sveikatai.

2023 m. Europos judumo savaitės tema – ,, 𝐓𝐚𝐮𝐬𝐨𝐤𝐢𝐦𝐞 𝐞𝐧𝐞𝐫𝐠𝐢𝐣𝐨𝐬 𝐢š𝐭𝐞𝐤𝐥𝐢𝐮𝐬‘‘. Judumo savaitės renginiai skatina gyventojus daugiau vaikščioti pėsčiomis, o ne važiuoti, pagal galimybę mašiną iškeisti į dviratį ar paspirtuką – taip sumažėja neigiamas transporto poveikis aplinkai ir gyventojų sveikatai. Taip pat šiomis dienomis siūloma išbandyti daug fizinio aktyvumo veiklų. Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras kartu su Trakų savivaldybe, bei Trakų meno mokykla prisijungė prie šios Europos judumo savaitės paminėjimo ir kvietė Trakų rajono gyventojus mankštintis bei organizavo pėsčiųjų žygį po Trakus.

Labai dėkojame Trakų meno muzikos mokyklos vaikams, kurie žygio dalyviams padovanojo gyvos muzikos koncertą. Visuomenės sveikatos specialistė Indrė papasakojo apie Europos judumo savaitės istoriją ir tikslus, apie judėjimo naudą sveikatai. Trakų rajono gyventojai, pritardami judumo savaitės svarbai, atliko mankštą, bei penktadienio vakarą susirinko į pėsčiųjų žygį. Žygio dalyviams sveikinimus su simbolinėmis turistinėmis dovanėlėmis perdavė Seimo narė Edita Rudelienė.

Tikimės, jog kitais metais Trakų rajono gyventojai taip pat prisidės prie šios savaitės akcijų ir veiklų jose dalyvaudami, trumpam užmišdami automobilius ir atsimindami, jog bendrų pastangų dėka galime sumažinti taršą mūsų aplinkoje, kartu ir pajudėti bei stiprinti savo sveikatą.

Europos judumo savaitės oficialus internetinis puslapis čia: https://mobilityweek.eu/home/