Europos judumo savaitė Trakų pradinėje moykloje

Darnaus judumo savaitė vyksta kasmet rugsėjo 16-22 dienomis.

   Judesys – natūralus dalykas mūsų kūnui. Vaikščiojimas ir važinėjimas dviračiu pasižymi daugybe gerų savybių. Vaikščioti galima dėl įvairių priežasčių: noro sustiprinti raumenis, kaulus, širdį, paspartinti jos ritmą, įkvėpti giliau ir dau­giau oro, subrandinti mintį ar tiesiog pa­būti gamtoje.  Pasivaikščiojimai gerina nuotaiką, ypač, jeigu žingsniuojate ne sporto salėje, bet gryname ore.

   Tad ir Trakų pradinės mokyklos mokinukai kartu su mokytojais noriai prisijungė prie darnaus judumo savaitės ir nuotaikingai pertraukų metu žingsniavo aplink stadioną. Pirmokėliai pirmadienį (rugsėjo 16 d.) nužingsniavo 650 žingsnelių. Antradienį (rugsėjo 17 d.) keliavo antrokai – jie nužingsniavo 1400 žingsnių. Neatsiliko ir trečiokai. Trečiadienį (rugsėjo 18 d.) jie taip pat nužingsniavo 1400 žingsnių. O pradėtą darbą užbaigė ketvirtokai. Ketvirtadienį (rugsėjo 19 d.) jie nužingsniavo  2000 žingsnių. Viso nužingsniavome 5450 žingsnių.

    Kas nužingsniavo vieną ratą, kas du, tris, o kas apibėgo keturis ir daugiau,  bet visi po žingsniavimo žvalūs, pilni energijos  ir geros nuotaikos skubėjo į pamokas.

   Visi žinome, kad ėjimas pėsčiomis – tai svarbus keliavimo būdas, kuriam kartais neskiriame deramo dėmesio. Kasdieniai pasivaikščiojimai gali prailginti gyvenimą net septyneriais metais, o vaikščiojantys žmonės jaučiasi laimingesni. Kuo anksčiau vaikai pajaus ėjimo pėsčiomis ir važiavimo dviračiu mieste privalumus, tuo labiau jie tai vertins ir naudosis tuo suaugę.

     Tad jeigu praradote motyvaciją ir nežinote, kaip tapti budresniais, neturite įkvėpimo, leiskitės į energingą pasivaikščiojimą!

Trakų VSB visuomenės sveikatos specialistė

Jolanta Rybalko