Ekranų naudojimo grėsmės sveikatai

Balandžio mėnesį Lentvario Henriko Senkevičiaus ir Lentvario „Versmės“ gimnazijose pradinių klasių mokiniams vyko pamokos, skirtos atkreipti mokinių dėmesį į per ilgo ir neatsakingo ekranų naudojimo keliamas grėsmes sveikatai. Pamokų metu mokiniai sužinojo apie ekranų poveikį regėjimui, laikysenai, miegui, psichologinei savijautai ir dėmesio koncentracijai. Buvo kalbama apie priklausomybės nuo telefonų ir socialinių tinklų rizikas, aptarti sveiki technologijų naudojimo įpročiai.

Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijose, analizavo savo kasdienius įpročius, kūrė rekomendacijas, kaip sumažinti ekranų daromą žalą. Pamokos skatino sąmoningą požiūrį į technologijas bei padėjo formuoti atsakingesnį elgesį kasdienybėje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Dominyka Vyšniauskaitė