Dėl vaistų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių įsigijimo gyventojams, negalintiems nuvykti į vaistinę

Žinotina, jog receptinius vaistus ir kitų kompensuojamųjų  pagalbos priemonių galima įsigyti neišvykus iš namų, pasitelkiant įgaliotus žmones. Tam, kad įgaliotinis galėtų nupirkti vaistus pagal elektroninį receptą, pacientas privalo e. sveikatos portale www.esveikata.lt  suteikti teisę savo atstovui tai padaryti.

Jeigu pacientas neturi galimybės pats internetu paskirti savo įgaliotinio, turėtų paprašyti gydytojo, kuris, išrašydamas e. receptą, gali iškart nurodyti paciento pageidaujamą asmenį. Pažymėtina, kad įgaliotinis taip pat turi patvirtinti atstovavimą prisijungęs prie savo paskyros www.esveikata.lt . Tokiu būdu atlikti pirkimą  gali pateikęs farmacijos specialistui savo asmens dokumentą. 

Tėvams įgaliojimo teisės įsigyti vaistus pagal elektroninius receptus  yra suteiktos automatiškai. 

Įsidėmėtina, kad  įgaliotinis turi informuoti farmacijos specialistą, jog vaistai ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės pagal elektroninį receptą bus perkami kitam žmogui. 

Jeigu nėra galimybių įgalioti kito žmogaus e. sveikatos portale, tuomet pacientas savo įgaliotiniui gali pasakyti savo vardą, pavardę ir asmens kodą, kuriuos  nurodys vaistinėje dirbančiam farmacininkui. Jei vaistai  įsigyjami pagal popierinį receptą, paciento asmens dokumentų pateikti nereikia. 

 Pacientams yra sudaryta galimybė į gydytoją kreiptis nuotoliniu būdu. Nereceptinius vaistus ir vaistinės prekes galima įsigyti  šiose vaistinėse: https://camelia.lt/, http://www.vaistine.lt,  http://www.nvaistine.lt, http://www.eurovaistine.lthttp://www.manovaistine.lthttp://www.lukiskiuvaistine.lt,      http://www.universitetovaistine.eu,     http://www.piliule.lt/ .