Čiauduliukas ir Kosuliukas Ežerėlio darželyje

Žiemos teatralizuota edukacija, kurios tikslas – išmokyti/parodyti vaikus tinkamai kosėti ir čiaudėti, kad tai nebūtų pavojinga aplinkiniams.

Esame įpratę, kad lengvo peršalimo simptomai yra neišvengiami lietuviško rudens, žiemos palydovai. Vis dėlto ir kosėjimas, ir čiaudėjimas – pavojingi aplinkiniams. Jei kosėjantis žmogus serga, į orą  net 6 metrų spinduliu pasklinda virusai ir bakterijos, o drauge su jomis ir užkrato „dovanėlė“. Vaikai serga dažniau nei suaugusieji. Būtent todėl kiekvieną rudenį, žiemą vaikams grįžtant į mokyklas ir vaikų darželius, svarbu prisiminti, kad „taisyklingo“ kosėjimo ir čiaudėjimo vaikučius reikėtų mokyti nuo mažų dienų.

Taip mes ir padarėme: Trakų lopšelyje-darželyje „Ežerėlis“ gruodžio pirmą savaitę visuose grupėse VSPS Jurgita Grigonienė ir socialinė pedagogė (suvaidino „ligoniuką“, kuris neturi kosėjimo ir čiaudėjimo kultūros įgūdžių).Kosėjimas ar čiaudėjimas į alkūnę, ypač jei po ranka nėra nosinės – vienas efektyviausių būdų apsaugoti aplinkinius nuo užkrato, nes jei kosulys ar čiaudulys sukeltas infekcinių ligų, tai – atviras kelias plisti bakterijoms ar virusams oro lašeliniu būdu.

Kosėjimas ar čiaudėjimas užsidengiant veidą ne delnu, o alkūne apsaugo aplinkinius nuo virusų bei bakterijų, kurias nusikosėjęs ar nusičiaudėjęs žmogus perneša nuo delno ant rankenų, indų ir kitų daiktų.

           TVSB nformacija

Artimiausi Renginiai