Burnos švaros superherojai!

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, daugiau nei 3,5 milijardo žmonių kenčia nuo burnos ligų. Dažniausia nuolatinių dantų problema yra negydomas dantų ėduonis (dantų kariesas). Ūmios dantenų ligos paveikia beveik 10% pasaulio populiacijos ir daugiau nei 530 milijonų vaikų kenčia nuo pirminio dantų ėduonies. Visgi, daugumą burnos sveikatos problemų galima išvengti ir išgydyti ankstyvose stadijose.

Kasdienis kruopštus dantų valymas namuose – pirmas žingsnis norint turėti sveikus dantis ir dantenas. Gera burnos sveikata priklauso nuo asmens žinių, požiūrio, įpročių ir mitybos. Nežinojimas ir neatsakingumas yra vienos iš pagrindinių blogos burnos sveikatos priežasčių. Norėdami kuo plačiau supažindinti ikimokyklinio amžiaus vaikus su burnos higiena, kovo 18 dieną pakvietėme į Lentvario lopšelį-darželį ,,Svajonėlė“ burnos higienistę Brigitą Šinkūnienę. Ji pristatė vaikams, kas yra burnos švaros superherojai –  dantų šepetėlis, dantų pasta ir dantų siūlas. Specialistė taip pat supažindino, kokia yra danties sandarą, kodėl svarbu gerai išvalyti ne tik pačius dantis, bet ir dantenas, taip pat papasakojo apie teisingo burnos valymo režimo svarbą, bakterijų dauginimąsi burnos ertmėje, apie dantų valymo priemones, jų tikslingą panaudojimą ir privalomą priemonių keitimą. Paskaitėlėse dalyvavo apie 95 vaikus ir 12 mokytojų.

Labai norime padėkoti burnos higienos specialistei Brigitai bei įmonei Jordan Lietuva ne tik už atvežtas dovanėles ugdytiniams, bet ir už paliktas dovanas iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų pasitraukiantiems ir į Trakų rajono ugdymo įstaigas atvykstantiems vaikams.

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Aistė Kalašnikovaitė

Naudoti šaltiniai: www.who.int

Artimiausi Renginiai