Bijūnų bendruomenė pradeda Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevencinę programą

Trakų visuomenės sveikatos biuras Bijūnų bendruomenę pakvietė dalyvauti nemokamoje Širdies ir kraujagyslių  ligų ir cukrinio diabeto prevencijos mokymo  programoje. Bijūniečiai jau nuo vasaros domėjosi galimybe gauti naujos vertingos informacijos apie šias sudėtingas, bloginančias gyvenimo kokybę ligas, o ypač laukė praktinių užsiėmimų su specialistėmis – psichologe, dietologe, kineziterapeute, kurios pamokytų ir patartų nuo ko pradėti keisti savo gyvenimo būdą į sveikesnį.

Rugsėjo mėnesį biuro specialistės pradėjo darbą Bijūnų bendruomenėje. Atrinko asmenis į tikslinę visuomenės sveikatos stiprinimo programą pagal Trakų savivaldybėje nustatytą sveikatos sutrikimų ar sveikatą įtakojančių veiksnių paplitimą gyventojų tarpe.

2018-11-15 13 val. į Bijūnų mokyklą- daugiafunkcį centrą buvo pakviesta dietologė  Ingrida Kuprevičiūtė,  kuri skaitė susirinkusiems gyventojams paskaitą „Mitybos reikšmė širdies ir kraujagyslių ir cukrinio diabeto ligų atsiradimui“  Lektorė supažindino su širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksniais, pamokė keisti gyvenseną, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą ir taip stiprinti sveikatą. Kiekvienam dalyviui patarė kaip subalansuoti mitybą: ko atsisakyti ir ką naudoti, norint pasiekti gerų rezultatų. Visi dalyvavusieji buvo labai aktyvūs ir patenkinti suteikta galimybe paklausyti kompetentingos dietologės.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Violeta Kandzežauskienė