Bendradarbiavimas su ugdymo įstaigomis

Lapkričio 21 dieną Trakų visuomenės sveikatos biuro direktorė Zita Norkienė pakvietė Trakų rajono savivaldybės vicemerą Joną Kietavičių, šveitimo skyriaus vedėją Dalią Dzigienę ir rajono ugdymo įstaigų vadovus į renginį, skirtą naujam ateinančių metų ES projektui Regioninė pažangos priemonė Nr. 11-001-02-10-03 (RE) „Gerinti kokybiškų visuomenės sveikatos paslaugų prieinamumą regionuose“ pristatymui. Projektas bus vykdomas nuo 2026 metų sausio mėn. iki 2028 metų gruodžio mėn. Projekto sutartis pasirašyta tarp CPVA ir Trakų rajono savivaldybės. Savivaldybės partneris vykdant šį projektą – TVSB. Projektinius mokymus ir renginius vykdys viešuosius pirkimus laimėjusios įmonės.

Be kitų rajono gyventojams suplanuotų projektinių veiklų, ugdymo įstaigose bus vykdomos septynios įvairių rūšių veiklos, kuriose dalyvaus didelė dalis Trakų rajono moksleivių, todėl ugdymo įstaigos vadovai buvo pakviesti į šį renginį, kad būtų iš anksto informuoti ir galėtų tinkamai tam pasiruošti.

Numatytos septynios projektinės veiklos ugdymo įstaigose yra šios:

  • Vaikų sveikatos stiprinimo vasaros stovykla.
  • Vaikų reagavimo į ekstremalias sveikatos būkles elgesio modeliavimas.
  • Reguliarūs fizinio aktyvumo užsiėmimai pradinių klasių vaikams „Daug judu – gerai miegu“.
  • „Nuo pabandymo iki priklausomybės“ – trumpos intervencijos vaikams ir jaunimui.
  • Vaikų ir jaunimo dviejų dienų stovyklos „Įdomios alternatyvos“.
  • Mokymai „Atpažink priklausomo elgesio ypatumus“.
  • Festivalis „Gimnazijose svaiginimasis išėjo iš mados“.

Tikimasi, kad numatyti mokymai ir renginiai žymiai prisidės prie visuomenės sveikatos paslaugų prieinamumo ir gerinimo, o moksleiviams – tai puiki prevencinė priemonė, skatinanti jų fizinį aktyvumą, didinanti užimtumą ir užkertanti kelią sveikatą žalojančioms priklausomybėms.

Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija