Apie saugią vasarą Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje

Birželio 8 d. gimnazijoje vyko renginys apie saugią vasarą, skirtas penktų klasių mokiniams. Vaikai  klausė pranešimo „Saugiai praleisiu vasaros atostogas, sveikas grįšiu į mokyklą“.

Vasara gali būti ne tik smagus atostogų metas, bet ir kupinas pavojų laikas, todėl buvo primintos paprastos ir labai svarbios taisyklės: važinėjant riedučiais ir dviračiais būtina dėvėti šalmą, alkūnių bei kelių apsaugas; nesirinkti žaidimų vietos statybvietėse ir apgriuvusiuose pastatuose; nesiartinti prie nepažįstamų šunų, ką daryti jam įkandus; maudytis oficialiose maudyklose; nešokti šaltą vandenį, nes galima patirti terminį šoką (galima prarasti sąmonę ir nuskęsti); saugotis vabzdžių  ir pirma pagalba įgėlimo atveju; žaibuojant nesinaudoti mobiliuoju telefonu, dėl savo saugumo jį išjungti.

Trakų „Divers Gang“ klubo narė Diana skaitė pranešimą „Saugus elgesys prie vandens“. Profesionali nardytoja patarė eiti maudytis ne vieniems, su suaugusiais, neplaukti toli, nesimaudyti per ilgai, vandenyje ir ant liepto nesistumdyti, nelipti ant šlapių ir slidžių akmenų, neplaukioti ant pripučiamų daiktų, artėjant audrai – lipti iš vandens ir eiti namo. Pamatę skęstantį žmogų – kviesti gelbėtojus.

Dėkojame Trakų „Divers Gang“ klubo nardytojai Dianai Filipovič už naudingus patarimus ir įdomų pasakojimą apie narų darbą.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos prevencinį projektą „Moksleiviai sako varom į vasarą“ gimnazijoje organizuotas renginys, kuris vyko birželio 8 d. Juo siekiama stiprinti  sveikatą alkoholio vartojimo prevencijos srityje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Bandzevičienė