Alkoholikų vaikų savaitė

2020 m. vasario 10-16 d. jau šeštus metus minima Alkoholikų vaikų savaitė, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria alkoholį vartojančių tėvų šeimose augantys ir jau suaugę vaikai, skatinti jiems padėti bei patiems ieškoti pagalbos.

2016 m. paskelbti ES bendrųjų veiksmų dėl alkoholio (RARHA) projekto Standartizuoto Europos Alkoholio tyrimo (SEAS) rezultatai atskleidė, kad Lietuvoje 38,1 proc. vyrų ir 36,5 proc. moterų vaikystėje arba paauglystėje gyveno su asmenimis, kurie alkoholį vartojo gausiai. Daugiau nei pusei jų tai turėjo didelį neigiamą poveikį (21,5 proc. vyrų ir 23,8 proc. moterų). Tai reiškia, kad daugiau nei penktadalis Lietuvos gyventojų užaugo patirdami stiprias neigiamas artimųjų alkoholio vartojimo pasekmes. Statistika taip pat rodo, kad Lietuvoje 6 iš 10 smurto artimoje aplinkoje atvejų sukėlė neblaivūs smurtautojai.

Alkoholio problemos šeimoje dažniausiai būna paslėptos nuo išorinio pasaulio. Tai palieka vaikus izoliuotus ir vienišus. Dažnai jie turi sveikatos sutrikimų, minčių apie savižudybę, didesnį polinkį į priklausomybes. Tėvų alkoholio vartojimo sukeltos neigiamos vaikystės patirtys, sunkumai bei meilės trūkumas neišnyksta ir suaugus. Todėl pagrindinį dėmesį šiemet skirsime suaugusiems alkoholikų vaikams, pabrėždami, kad nesprendžiamos problemos niekur nedingsta ir lydi visą gyvenimą.

 Info: http://ntakd.lrv.lt/lt/naujienos/2020-m-vasario-10-16-d-minesime-alkoholiku-vaiku-savaite
http://ntakd.lrv.lt/lt/naujienos/minima-alkoholiku-vaiku-savaite-nesprendziamos-problemos-lydi-visa-gyvenima
http://ntakd.lrv.lt/lt/naujienos/gal-si-istorija-apie-tave

SAV_atvirlaiskis

Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija