„Aktyviai, draugiškai, sveikai“

Viena iš mokyklos /darželio „Gandriukas“ funkcijų – orientuoti vaiką į sveiko gyvenimo vertybių pasaulį. Siekdami skatinti vaikų su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi rugsėjo – spalio mėn. dalyvavome iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“.

Šiuo laikotarpiu vyko įvairūs renginiai skatinantys vaikus sveikai maitintis, daugiau judėti ir rūpintis savo asmens higiena. Smagu, kad vaikai aktyviai dalyvavo visose veiklose, pertraukų metu išeidavo pabėgioti ir pažaisti į lauką, sugrįžę į išvėdintas klases energingiau dirbdavo pamokų metu.

 Sveikatai palankios mitybos veiklos padėjo atpažinti sveikatai palankų ir sveikatai nepalankų maistą, vaikai išmoko pasigaminti daržovių bei vaisių salotų, pasiruošti pusryčių košes .  Į mokyklą stengėsi atsinešti sveikų ir sveikatai palankių užkandžių. Prisiminti ir pasikartoti apie asmens ir burnos higieną vaikams taip pat buvo labai naudinga. Pasikartojo kaip svarbu tinkamai prižiūrėti savo dantukus ir visą kūną. Tėveliams priminė, kad jie privalo padėti vaikams taisyklingai išsivalyti dantukus ir pasirūpinti tvarkingais, švariais ir tinkamais vaikų drabužėliais bei avalyne.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilija Kavaliauskienė