Pieva ir pavojai

Šilumos pliūpsnis tikra atgaiva po žiemos sąstingio. Pirmosios žibuoklės, žalia žolytė, sprogstantys medžių ir krūmų lapeliai ir knibždantys įvairūs gyviai. Tai ir skruzdėlytės kažkur skubančios, ir išdidžiai ropojantis šimtakojis, čirškiantys ir čiauškiantys paukštukai… Gamta prabudo.

Tačiau gamta ne tik džiugina, bet joje knibžda ir įvairiausių pavojų. Kaip nuo jų apsisaugoti? Apie gamtos prabudimą, grožį ir tykančius joje pavojus balandžio pabaigoje diskutavome su Trakų l/d. „Ežerėlis“ „Drugelių” gr. vaikais.

     Kokios gėlytės pirmosios mus pasveikina, kokiais augalais grožimės tik per atstumą, nes jie nuodingi (pvz.: pakalnutė) arba su mažuliukais, vos įžiūrimais spygliukais (pvz.: dilgėlės)? Kur vaikščioti kad nesusitikti erkės, ir kaip elgtis ją sutikus? Kodėl mes patrauklūs erkėms ir uodams? Kaip elgtis sutikus susirangiusią gyvatukę ant kelmuko pasišildyti – bėgti ar kalbinti? Į šiuos ir daugiau klausimų ieškojome atsakymų.

      Šis gegužės mėnuo skirtas saugiam elgesiui gamtoje. Vaikai ne tik sužinojo, bet ir patys tyrinėjo, domėjosi ieškojo atsakymų.

                                                                                                 vsps Jurgita Grigonienė

Artimiausi Renginiai