Apdovanoti piešinių konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai

    Siekiant paskatinti mokinius saugiai elgtis atostogų metu, supažindinti juos su pavojais  būnant gamtoje, iškylaujant ir diegti jiems saugaus elgesio įgūdžius bei atskleisti mokinių kūrybinius gebėjimus, Trakų rajono priešgaisrinė gelbėjimo įstaiga ir Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2023 m. gegužės- birželio mėnesį organizavo piešinių ir plakatų konkursą. Konkurso tema buvo asmens sauga, o  nuostatuose minimas vienas iš uždavinių -propaguoti asmens saugos kultūrą jaunajai kartai. Deja, konkurso rezultatų paskelbimas dėl didelio įstaigų organizatorių užimtumo atliekant savo tiesiogines pareigas, nusikėlė net į rudenį.   

    Ir štai pagaliau spalio 24 d. konkurso organizatoriai aplankė mokyklas ir įteikė apdovanojimus  konkurso nugalėtojams ir prizininkams bei jų mokytojoms.

    1-4 klasių mokinių tarpe piešinių konkurse nugalėjo Trakų pradinės mokyklos mokinės Liepa Zamalaitytė, Viltautė Navickaitė ir Lentvario pradinės mokyklos mokinė Emilija Simanavičiūtė. Jų mokytojos  – Žyvilė Kacelavičienė, Liucija Tylertienė ir Aurelija Karlonienė.

    Plakato konkurse 1-4 klasių tarpe nugalėjo Lentvario pradinės mokyklos ketvirtokės Rugilė Jakaitė ir Liucija Bakaitytė. Jų mokytoja – Vida Šmigelskienė. Mokinių darbai plakato kategorijoje buvo tokie puikūs, kad vertinimo komisijai buvo labai sunku apsispręsti. Todėl   nutarta įsteigti nominaciją ,,Už kūrybiškumą“, ir apdovanoti Lentvario pradinės mokyklos mokinę Kotryną Pavlovskytę. Jos mokytoja Inga Silinienė.

    Vyresniųjų mokinių – 5-9 klasių tarpe piešinio kategorijoje konkurse nugalėjo Lentvario M. Šimelionio gimnazijos mokytojos  Astos Radimonienės mokinės Viktorija Filčinkova, Aurelija Petronytė ir mokytojos Boženos Lavrukevič mokinė Karina Stankevič iš Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos.

     Plakato kategorijoje vyresniųjų tarpe laimėjo Laura Borisovaitė, o ypatingą prizą ,,Už temos atskleidimą“ komisija skyrė Andrėjai Reket. Jas abi piešti moko Asta Radimonienė.

     Trakų rajono priešgaisrinės gelbėjimo įstaigos pareigūnams, vadovaujamiems direktoriaus Giedriaus Jasionio ir skyrininko Andrejaus Stankevič,  pasiekti mokyklas ir susitarti dėl paskaitų asmens saugos tema, paskelbti ir vykdyti  piešinių konkursą padėjo visuomenės sveikatos specialistės rajono ugdymo įstaigose: Rita Bandzevičienė, Jolanta Garbotovič, Dominyka Vyšniauskaitė, Jolanta Rybalko.

    Pareigūnai planuoja toliau tęsti mokinių supažindinimą su asmens sauga, ekstremaliomis situacijomis, plėsti temų ratą ir skelbti naują piešinių konkursą.

Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija.