Kuprinių svėrimo akcija Senųjų Trakų Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje

Spalio 16 dieną, Trakų raj. Senųjų Trakų Stelmachovskio  pagrindinėje mokykloje, buvo vykdoma kuprinių svėrimo akcija „Kas kuprinėje gyvena?“ Akciją organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Garbotovič.   Akcijos tikslas buvo nustatyti, ar mokinių kuprinės atitinka HN reikalavimus, keliamus mokyklinėms kuprinėms. Taip pat buvo siekiama išsiaiškinti kuprinės tipą (turi 1 ar 2 diržus, ar su rankena, ar turi atšvaitą) bei nešiojimo būdą (nešiojama ant vieno ar abiejų pečių, ar rankoje). Pasvertos ir patikrintos 1,2, 3, 4 klasių mokinių kuprinės.

Po akcijos paaiškėjo, kad 21 proc.  mokinių kuprinių svoris atitinka HN reikalavimus, t.y.  kuprinių svoris sudaro ne daugiau kaip 10 proc. mokinio kūno masės. 32 proc. mokinių nešioja optimalaus svorio kuprines, kurios pagal rekomendacijas sveria 10 – 15 proc. mokinio kūno masės. Sunkias kuprines, kurių svoris viršija 15 proc. mokinio kūno masės, nešioja 47 proc. mokinių . Akcijoje dalyvavę pradinukai turi kuprines su dviem diržais, bei nešioja taisyklingai ant abiejų pečių,tik vieno pradinuko kuprinė neturi ortopedinės nugarėlės ir nėra tinkama mokyklai. Beveik visų mokinių kuprinės su prisiūtais atšvaitais.

Rekomendacijos:

  • Tuščios kuprinės svoris turi būti ne didesnis kaip 700 gramų pradinių klasių moksleiviams ir ne didesnis kaip 1000 gramų vyresnių klasių moksleiviams. Kuprinės svoris turi sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. mokinio kūno masės.
  • Kuprinėje turi būti tik tą dieną reikalingi daiktai. Mokytojai turėtų aiškiai pasakyti, ką reikia atsinešti kitai dienai.
  • Nešti kuprinę užsidėjus diržus ant abiejų pečių ir kuprinės apačia neturi būti žemiau moksleivio juosmens.
  • Kad kuprinė būtų patogi, praktiška ir kuo mažiau žalotų vaikus, medikai pataria įsitikinti, ar kuprinėje ties stuburo linkiu yra minkšta pagalvėlė.
  • Tėvai turėtų prižiūrėti vaikus namuose, kad pamokų ruošos metu vaikas darytų pertraukas, sėdėtų tiesiai, tvirtai remiantis abiems kojomis į žemę. Pasirūpinti, kad ruošiant pamokas būtų geras apšvietimas.
  • Skatinti vaiką judėti ar lankyti sporto užsiėmimus, dalį kūno kultūros pamokų vesti treniruoklių salėse, taip didės susidomėjimas kūno kultūros pamokomis. Taip pat kūno kultūros pamokų metu daugiau dėmesio skirti plokščiapėdystės profilaktikai.