ES Investicinis projektas

 

Trakų miesto savivaldybė ir Trakų visuomenės sveikatos biuras įgyvendina iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą nr. 08.4.2-esfa-r-630-01-0003Sveikos gyvensenos skatinimas Trakų rajono savivaldybėje”.

Projekto vykdymo laikotarpis yra 2018-2020 m.

Projekto tikslas – padidinti tikslinių grupių asmenų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius Trakų rajone.

Projekto uždaviniai yra modernizuoti Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro infrastruktūrą ir įgyvendinti sveikatos ugdymo priemones tikslinių grupių asmenims.

Trakų rajono savivaldybės gyventojų sveikatos būklės rodikliai yra žemesni nei kitų Respublikos rajonų. Todėl siekiant pakelti gyventojų sveikatos raštingumo lygį, bus ir jau yra organizuojami sveikatos raštingumą didinantieji šviečiamieji ir informaciniai renginiai saugios aplinkos vaikams kūrimo, savižudybių prevencijos, fizinio aktyvumo ir traumatizmo profilaktikos, pirmos pagalbos traumų ir sužeidimų atvejais temomis. Taip pat vyks paskaitos apie alkoholio ir psichotropinių medžiagų poveikį ir apie pirmalaikio mirtingumo rizikos veiksnius ir jų mažinimo galimybes. Tikslinėms grupėms numatyta organizuoti saugaus elgesio eisme, skubios pagalbos savižudybės rizikos situacijose, darbų saugos, griuvimų prevencijos, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo mokymus. Vaikams kartu su jų tėveliais vyks plaukimo pamokos. Planuojami seminarai apie elgesį ekstremaliose situacijose ir apie vaikų traumų profilaktiką.

Visi numatyti renginiai yra skirti tikslinėms grupėms (pagal PFSA 26 p. tikslinės teritorijos Trakų r. savivaldybėje gyvenantiems asmenims, neįgaliesiems, vaikams, vyresnio amžiaus asmenims).

Projekto veiklos bus vykdomos Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro patalpose, Trakų rajono seniūnijų patalpose, Trakų rajono mokyklose.

Įgyvendinant projektą taip pat numatoma investuoti į savivaldybės visuomenės sveikatos biuro infrastruktūrą (patalpas ir įrangą).

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą sumažėjęs sergamumas ir atitinkamai padidėjusi gyvenimo kokybė Trakuose, sąlygos materialinių investicijų pritraukimą į rajoną, o šiomis investicijomis atitinkamai bus sukurta naujų darbo vietų įmonėse.

Renginiai

2019-03-15

„Saugus elgesys eisme“ Rūdiškių gimnazijoje pradinių klasių mokiniams. Labai šaunūs ir žingeidūs mokiniai.

2019-02-25

Renginiai Lentvario Versmės gimnazijoje 1, 2, 3, 4 klasių  mokiniams „Saugus elgesys eisme“.

2019-02-14

Du renginiai Lentvario „Versmės“ gimnazijos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėveliams ir pradinių klasių mokinių tėveliams.

2019-02-13

Šaunus renginys tėvams „Saugios aplinkos vaikams kūrimas“ Paluknio L. Komolovskio gimnazijoje.  Tėvai susipažino ir išbandė keletą vaikų gaivinimo būdų paspringimo ir skendimo atvejais.

2018-12-07

Renginys Onuškio D. Malinausko gimnazijos pradinukams „Saugus elgesys eisme“. Dėkojame gimnazijos kolektyvui ir mokiniams už šiltą priėmimą.

2018-12-03

Renginys Trakų visuomenės sveikatos biuro specialistams. Profesionali lektorė ir klinikinė psichologė Laura Milčienė  pravedė 4 val. seminarą  labai svarbia ir aktualia tema „Savižudybių prevencija“.

2018-11-30

Renginys vyresnio amžiaus žmonėms Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje „Fizinio aktyvumo nauda ir traumatizmo profilaktika“ su profesionale lektore gydytoja – gerontologe Edita Stasiūniene.

2018-11-27

Renginys 3A, 3B, 3C, 3D klasių mokiniams Trakų pradinėje mokykloje „Saugus elgesys eisme“.

2018-11-16

Renginys 4 klasių mokiniams Trakų pradinėje mokykloje „Saugus elgesys eisme“.

2018-11-12

Renginys pradinių klasių mokiniams Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinėje mokykloje „Saugus elgesys eisme“.

2018-11-08

Renginys tėvams Aukštadvario vaikų darželyje „Gandriukas“ „Saugios aplinkos vaikams kūrimas“.

2018-10-24

Renginys tėvams Trakų vaikų darželyje l/d „Ežerėlis“ „Saugios aplinkos vaikams kūrimas“.

2018-10-18

Renginys 2 klasės mokiniams Trakų pradinėje mokykloje „Saugus elgesys eisme“.

2018-10-09

Renginys tėvams „Saugios aplinkos vaikams kūrimas“ Onuškio vaikų darželyje.

2018-10-03

Renginys tėvams Rūdiškių vaikų darželyje „Saugios aplinkos vaikams kūrimas“.

2018-09-13

Renginys tėvams Senųjų Trakų vaikų darželyje „Saugios aplinkoms vaikams kūrimas“.